Nokaut brutal, Sanchez nxjerr jashtë ringut boksierin meksikan (VIDEO)
Një nokaut brutal shënoi luftën midis kubanit Franco Sanchez dhe meksikanit Julian Fernandez.

Në këtë ndeshje boksi në pesha të rënda, kubanezi mundi "Pit Bullin" nga Meksika në një mënyrë spektakulare.

Fernandez provokoi kundërshtarin gjatë luftës, dhe pastaj ai mori atë që kërkonte.

Sanchez e shfrytëzoi rastin dhe i dha një goditje të fortë në kokë, pas së cilës boksieri mbizotërues u hodh jashtë litarëve të ringut.

Për Kubanin, kjo ishte fitorja e 17 në të njëjtin numër luftimesh dhe ai tani është në vendin e gjashtë në listën e sfiduesve në kategorinë e peshave të rënda të versionit WBA.

"Unë dua që tifozët të shijojnë luftimet e mia", tha Kubani pas ndeshjes.
Shtuar më 21/12/2020, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori