E FUNDIT/ Interi "zbret me këmbë në tokë" Juventusin (VIDEO)
Nuk ka surpriza, lista e Spanjës publikohet në mënyrën e pazakontë (VIDEO)
Trajneri i Spanjës, Luis Enrique, ka bërë publike pak çaste më parë listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e ardhshme në Ligën e Kombeve. Këtë herë Federata Spanjolle e Futbollit ka zgjedhur një mënyrë tjetër prezantimi, pasi tekniku spanjoll i ka shfaqur lojtarët e përzgjedhur me anë të targave të makinave.

Një mënyrë aspak e zakontë kjo, por tashmë vendin e ka fusha. Nuk ka surpriza në listën e Enriques, ku konfirmohen veteranët si De Gea, Busquets apo dhe kapiteni Sergio Ramos. Ajo që bie në sy është sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati, i cili ka fituar dhe një herë një vend në kombëtare falë paraqitjeve shumë të mira.

Janë dy hyrje të reja këtë radhë dhe bëhet fjalë për Channels dhe Campaign, si dhe është rikthyer Dani Ceballos. Ndeshja e parë e Spanjës do të jetë në datën 7 tetor në Lisbonë, kundër Portugalisë së Cristiano Ronaldos. Më pas ata do të presin Zvicrën në Valdebebas si dhe në datën 13 tetor do të udhëtojnë drejt Kievit për tu përballur me Ukrainën.

Lista e plotë

PORTIERË: De Gea, Kepa, Unai Simon.
MBROJTWË: Jesus Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Pau Torres, Eric García, Diego Llorente, Gaya, Reguilón
MESFUSHORË: Busquets, Rodri, Mikel Merino, Fabian Ruiz, Ceballos, Canales, Campaña.
SULMUES: Rodrigo, Ansu Fati, Ferran Torres, Dani Olmo, Adama Traore, Oyarzabal, Gerard Moreno
Shtuar më 02/10/2020, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori