Oscar Pistorius dënohet me 5 vjet burg (FOTO-VIDEO)

Oscar Pistorius është dënuar me 5 vjet burgim për vrasjen e së fejuarës së tij Reeva Steenkamp. Ateltico paraolimpik nga Afrika e Jugut rrezikonte 15 vjet heqje lirie por gjykata vendosi sot dënimin e tij me vetëm 5 vjet.

Por pavarësisht krimit të kryer, bashkëkombasit e tij e quajnë "Ëngjëlli i bardhë" duke i qëndruar gjatë gjithë kohës në krah, edhe sot para dhe pas seancës gjyqësore. /albeu.com/


Shtuar më 21/10/2014, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori