Pamje të rralla, Covid-19 ndryshon festën e Formula Uno-s. Shikoni çfarë bën Roboti (VIDEO)
Koronavirusi ka ndryshuar jo vetëm mënyrën e jetesës por edhe rregullat në botën e sportit

Pikërisht ky virus kishte një ndikim të madh edhe në formula uno, ku shumë aktivitete u pezulluan, për të filluar disa kohë më vonë, por këtë herë me rregulla të reja.

Luis Hamilton ka fituar në çmimin e Austrisë ditën e sotme. Piloti britanik arriti i pari në finish duke lënë pas Botasin dhe Verstapenin. Ajo që bie në sy është ndarja e çmimeve e cila ishte duke iu përshtatur pandemisë dhe distancimit social.
Shtuar më 12/07/2020, ora 22:14
Hjk
e Hënë 13 Korrik 2020, Ora 09:16
Pregadituni per shume e shume gjera te reja ne te ardhmen..!!! Ndryshime te shumta te parapara shume me heret..! Ky ishte vetem nje eksperiment i suksesshem me virusin apo knusin dhe kshu do vazhdoj deri sa njerzimi te bie per toke !!!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori