Partizani është shumë i fortë për Tiranën, bardheblutë thyhen sërish në derbi (VIDEO)
E fiton Partizani derbin numër 149 ndaj Tiranës. Të kuqtë triumfuan 2-1 në duelin që uli siparin e javës së 22-të të Kategorisë Superiore.
Golat për Partizanin janë shënuar nga Malota në min e 13 dhe Ekubanminutën e 70’.

minutën e 13’ pas një kros në zonë Renanto Malota ka shënuar me kokë golin e parë për Partizanit.

Kurse Ekuban ka shënuar golin e fitores pas një aksioni të bukur.
Sapo ka nisur pjesa e dytë, Tirana ka shënuar golin e barazimin në minutën e 47’ me atë të Olsi Teqjes.

Kurse Ekuban ka shënuar golin e fitores pas një aksioni të bukur.
Pas kësaj fitoreje Partizani i afrohet edhe më shumë Kukësit dhe Skënderbeut në garën për titull. /albeu.com/

Shtuar më 20/02/2017, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori