"Pele i Nepalit", gol që 16 vjeç me Kombëtaren (VIDEO)
Quhet Bimal Gharti Magar, është vetëm 16 vjeç dhe ka arritur të shënojë që tani me fanellën e kombëtares së tij, duke marrë edhe epitetin "Pele i Nepalit". Gjithçka ndodhi në ndeshjen Nepal-Pakistan, e vlefshme për Kupën e Azisë Jugore, dhe goli erdhi në minutat e fundit të takimit.

Magar është lojtari më i ri që ka veshur fanellën e Nepalit që prej kohës së Rohit Chand. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2013, ora 18:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori