"Luftë" në Athinë mes tifozerive në prag të ndeshjeve të Championsit (VIDEO)

Në greqi ditën e hënë në mbrëmje ka pasur pëleshje midis dy tifzorefive të Aek dhe Panathinaikos, por në përleshje e sipër janë përfshirë dhe tifozët e Ajaksit pasi ndodhen në Athinë në prag të përballjes me Aek në Champio, shkruan Albeu.com.

përleshje janë hedhur benzinë dhe bomba tymi. Megjithatë policia greke e mori situatën nën kontroll shumë shpejt.Ankesat mes të mbështetësve në zonën e Alexandras Avenue ndodhën të hënën në mbrëmje.
Tifozët e AEK, ndodheshin në Sheshin e Republikes duke u përleshur me tifozët e Panathinaikos, ndërsa episodet e dhunshme u përfshinë dhe tifozët e Ajaxit, të cilët jan në Athinë për për ndeshjen në ligën e kampioneve ndaj Aek.

Ndërkohë ende nuk dihet nëse polica ka kryer arrestime. /albeu.com/

Shtuar më 27/11/2018, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori