Përshëndetje naziste për tifozët, shoku e bllokon (VIDEO)
Maik Lukowicz, mesfushori i të rinjve të Werder Bremen, përshëndet tifozët me një gjest nazist gjatë festimeve të golit të shënuar ndaj Lubecca. Në këtë kohë një shok skuadre i afrohet dhe provon ta bllokojë, por gjesti nuk i shpëton telekamerave.

19 vjeçari polak rrezikon tashmë një dënim të rëndë, edhe pse skuadra e mbrojti duke thënë se "gjesti nuk kishte motive politike". Ndërsa futbollisti u shpreh: "Thjesht festova golin me dorën e drejtuar nga tifozët". /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori