Pique ofendohet keq nga tifozët spanjoll: Zhduku o bast*rd (VIDEO)

Fansat e kanë priutur Gerard Pike armiqësisht megjithatë kjo pritej, pasi Pike mbështeti pavarësinë e Katalunjës (madje duke votuar) dhe u bë objekt polemikash nga tifozët, shumica e të cilëve ishte veshur me ngjyrat e Spanjës:

“Pike, bastard, largohu nga skuadra kombëtare!”, lexohej në një kartelë, ndërsa në një tjetër shkruhej: “Pike: Spanja është kombi yt”.

Gjithashtu edhe trajneri Lopetegui ka marrë disa vërshëllima për shkak të grumbullimit të mbrojtësit të Barcelonës, i cili megjithatë është shfaqur i qetë dhe i pashqetësuar: “Nuk kam gjë tjetër për të shtuar, kam thënë gjithçka”, është shprehur Pike. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2017, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori