"Populli do marrë armët", skenari i frikshëm për vendin (VIDEO)
Vendi tashmë gjendet pa Parlament dhe përplasjet e fundit politike tregojnë se konfliktin në vend.

Gjatë emisionit të mbrëmshëm në "Opinion", gazetari Andi Bejtja theksoi se në Shqipëri ka rënë Republika Parlamentare duke shtuar se tashmë çdo gjë është e mundshme.

"Shqipëria nuk është më Republike Parlamentare. Në këtë republikë mund të ndoshë gjithçka, risku është si për ata që e nisën këtë akt si edhe për ata që nuk e kanë nisur, për Ramën dhe për Bashën. Në këtë republikë jo parlamentare ndodh gjithçka, që nga bllokimi i rrugëve, që ka marrja e armëve, etj", tha Bejtja. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2019, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori