Portieri hero, pret 3 herë penalltinë (VIDEO)
Një portier rekordi. Është Carlos Arias, gardiani i ekipit bolivian të Oriente Petroleo, i cili në ndeshjen kundër Universitario, ka pritur 3 herë një penallti. Në minutën e 70 të ndeshjes arbitri akordon një 11 metersh për vendasit e Universitario dhe është Gabriel Rios ai që gjuan penalltinë por që pritet nga Arias.

Megjithatë gjithcka duhet të përsëriet pasi gjyqtari I takimit nuk e konsideron të saktë pritjen e portierit pasi ai kishte avancuar shumë. Rios godet përsëri, kësaj rradhë në anën e kundërt nga goditja e parë, por edhe një herë Carlos Arias pret gjuajtjen. Skena nuk mbaron me kaq sepse kesaj rradhe është gjyqtari I portës që pretendon se portieri ka bërë të njëjtin gabim si herën e parë.

Për të tretën here Rios godet, por topi nuk është e thënë të përfundoj në rrjetë, pasi Arias ka vendosur të marrë titullin heroi I skuadrës , duke e pritur përsëri penalltinë. Në përfundim takimi mbyllet me rezultatin 1-1.
Shtuar më 22/10/2012, ora 16:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori