Portieri i Kroacisë i shpëton jetën shokut të tij (VIDEO)

Pëlqej
Daniel Subasiç ishte nga lojtarët më të mirë për Kroacinë në Botëror, teksa në disa ndeshje veshi petkun e heroit, ku me penalltitë që priti kualifikoi tur pas turi ekipin deri në finale.

Por, përveç penalltive, Subasiç ka bërë edhe një “pritje” akoma më heroike, teksa gjatë festimeveZagreb, shpëtoi Domagoj Vidën, ku mbrojtësi humbi ekuilibrin dhe ishte gati të binte nga autobusi.

Kroatët u pritën si heronj në vendin e tyre që bën një Botëror të jashtëzakonshë, duke arritur deri në finale.
Shtuar më 18/07/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori