Portieri më idiot ndodhet në Rusi, e lë portën hapur te penalltia me një shpikje nga video-lojërat (VIDEO)
Një lëvizje tërësisht e pazakontë ka ardhur nga portieri Ivan Lomaev në Rusi.

Teksa ishte duke u zhvilluar ndeshja mes Orenburgut dhe Krylya Sovetov, është dhënë penallti për vendasit në minutën e 87 kur rezultati ishte 1-1.

Ndërkohë gardiani i miqve ka menduar që të luajë paksa me kundërshtarin, duke fituar edhe etiketimin si “portieriidiot”.

I inspiruar nga video-lojërat, Lomaev zgjedh që të anohet më tepër nga njëri krahë për të lënë tjetrin tërësisht bosh.

Nëse Joel Fameyeh do të ekzekutonte penalltinë me një gjuajtje të fuqishme, krahu i djathtë ishte tërësisht i boshatisur.

Megjithatë lojtari i Orenburgut ka zgjedhur që të poshtërojë portierin duke e shënuar golin në krahun e majtë, atjte ku ishte vendosur fillimisht Lomaev.
Shtuar më 01/12/2020, ora 16:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori