Prekëse, qytetarët ndihmojnë policët e mbytur nga gazi lotsjellës (VIDEO)
Policia ka spostuar turmën me gaz lotsjellës, duke shkaktuar kështu probleme nga asfiksia tek disa prej qytetarëve që ndodheshin më pranë godinës së Kryeministrisë.

Ndërkohë, nga gazi lotsjellës janë lënduar dhe vetë efektivët e policisë.

Në videon e mëposhtme shihet qartë që një qytetar që është afruar duke dhënë ndihmën e parë efektivit të policisë, i cili ishte i trullosur nga gazi lotsjellës.


Ai bën masazh në qafë dhe i rri afër duke e ndihmuar.
Shtuar më 16/02/2019, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori