"Rabona" spektakolare, gol mahnitës (VIDEO)

Është vetëm 19 vjeç, por me shumë mundësi Henri Jussila ka shënuar atë që do të njihet gjithmonë sik goli më i bukur i karrierës së tij. Sulmuesi i HIFK, skuadër e Helsinkit që militon në kategorinë e pestë finlandeze, po bën xhiron në internet me "magjinë" e tij.

Pasi merr një top nga këndi dhe kur të gjithë presin krosin e tij në zonën kundërshtare me të majtën "Jusa" (kështu e thërrasin tifozët) lëshon drejt portës një "rabona" spektakolare me të djathtën duke realizuar edhe një supergol. /albeu.com/

Shtuar më 11/10/2013, ora 14:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori