Real Madrid i kthehet fitores, mposht në transfertë Romën (VIDEO)
Real Madridi e ka mposhtur në transfertë Romën me rezultatin 2-0 në "Stadio Olimpico.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar, me mysafirët të cilët kishin më shumë posedimin e topit dhe rastet.

Por në pjesën e dytë ishin Reali që kaluan të parët në epërsi.

Gareth Bale shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes romake, të portierit dhe të mbrojtjes për të shënuar golin e parë në minutën e 46'.

Galaktikët dyfishuan epërsinë pikërisht në momentin kur ju desh më së shumti në minutën e 59' me anë të Lucas Vazquez.

Pas kësaj fitoreje Reali renditet në vendin e 1 me 12 pikë, 3 më shumë se Roma e vendit të dytë. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2018, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori