E FUNDIT/ Shënohet viktima e 13-të, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend
Real Madridi shkatërron Osasunën (VIDEO)
Ishin vendasit ata të parët që befasuan me anë të U.Garcia (14’), para se Isco (33’) dhe Sergio Ramos (38’) të kompletonin shpejtë përmbysjen në 45 minutëshin e parë.

Los Blancos vazhduan të ruanin epërsinë e tyre, para se Lucas Vazquez (84’) dhe Luka Jovic (90+2′) të shënonin për rezultatin përfundimtar 1:4.

Pas kësaj fitore, Reali mbetet në vendin e parë me 52 pikë gjashtë më shumë se Barcelona që luan sonte ndaj Betis.
Shtuar më 09/02/2020, ora 17:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori