Reali triumfon në fushën e Levantes (VIDEO)
Real Madrid ka vijuar me formën e mirë duke marrë fitoren e 3-të radhazi në la Liga.

Skuadra e udhëhequr nga Zinedine Zidane po fiton me rezultatin 2-0 falë golave të Vinicius Junior (16’) dhe Karim Benzema (90+4′) i cili vulosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Reali pas 4 ndeshjeve të para mbetet lider me 10 pikë, ndërsa Levante ka vetëm 3 pikë.

Takimin e ardhshëm, skuadra e Realit do të përballet me Cadiz.
Shtuar më 04/10/2020, ora 18:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori