Rekord në SHBA, portieri merr të kuq pas 30 sekondash (VIDEO)
Pëlqej
Joe Nasco, portieri i Colorado Rapids, mori kartonin e kuq vetëm 30 sekonda pasi kishte nisur ndeshja kundër Los Angeles Galaxy. Mbrojtësi ekstrem ka bërë një ndërhyrje brutale ndaj sulmuesit kundërshtar dhe kjo gjë nuk është falur nga arbitri i takimit.

Me këtë karton Nasco thyen rekordin e të kuqit më të shpejt në historinë e Major League Soccer.

Të mbetur me 10 lojtarë Colorado Rapids u shkatërruan 6-0 nga LA Galaxy. /albeu.com/

Shtuar më 07/09/2014, ora 15:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori