Respekti dhe humanizmi, dy vlera të çmuara edhe për futbollistët (VIDEO)
Futbol Stars Are People Too

Respect... Humility... Sometimes football restores your faith in humanity For more great fútbol viral videos ➡ FootbOlé

Posted by FootbOlé on 2016-01-04
Futbolli është një sport ku nderohen gjithmonë ata që dalin në fund të 90 minutave fitues. Por jo vetëm në këtë mënyrë mund të dalësh i fituar.

Pavarësisht çdo gjeje në fund të fundit ata 22 futbollistë që janë në fushën e lojës, janë njerëz human. Shpesh herë disa prej yjeve të futbollit kanë drejtuar një zemër të madhe, duke demostruar se nuk dinë të luajnë vetëm me topin.

Disa kanë përqafuar njerëz me aftësi të kufizuar, disa janë përkujdesur për kafshët në fushë, disa të tjerë kanë ngushëlluar kundërshtarët. Më lart keni një video ku tregohet se respekti dhe humanizmi janë dy vlera të çmuara edhe në futboll. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2016, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori