Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
River Plate mposht me përmbysje Bocan dhe fiton trofeun e Copa Libertadores (VIDEO)
River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu".

Të parët që shënuan ishte Boca Juniors në minutën e 44' me golin e Benedettos.

Golin e barazimit e shënoi sulmuesi, Pratto në minutën e 68'.

Me këtë rezultat skuadrat shkuan në kohën shtesë prej 30 minutash.

River Plate shënoi dy gola të tjerë me Quintero (109') dhe Martinez (120+2').

Me këtë fitore River Plate është mbret i Amerikës Latine dhe fiton trofeun e Copa Libertadores. /albeu.com/
Shtuar më 09/12/2018, ora 23:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori