Roma e pafuqishme dhe me një lojtar më shumë, Beneventon e shpëton VAR (VIDEO)
Roma luajti sonte pa gola si mysafire kundër Benevento në një ndeshje dramatike në minutat shtesë.

Arbitri akordoi një penallti për Romën në minutën e gjashtë të kohës shtesë, duke përjashtuar më parë trajnerin vendas Pipo Inzaghi. Sidoqoftë, pas shikimit të VAR-it, arbitri anuloi penalltinë për skuadrën romake.

Roma kishte një lojtar më shumë në fushë pas përjashtimit të Kamil Glik në minutën 57, pasi mori kartonin e dytë të verdhë, por romakët dështuan të shënojnë para portës së ekipit vendas.

Rick Karsdrop kishte një rast të mirë në minutën e 64-të, por Montipo mbrojti shkëlqyeshëm.

Në kohën shtesë të gjyqtarit, Pellegrini dështoi të shënojë, pasi njëri nga mbrojtësit vendës ishte në vendin e duhur. Deri në përjashtimin e Glick, Benevento kishte dy raste përmes Lapadula, goli i të cilit u anulua në minutën e 16-të për shkak të pozitës jashtë loje.

Benevento kështu arriti deri te barazimi i tretë në këtë sezon dhe tash ka 25 pikë në pozitën e 15-të në tabelë.

Roma renditet e treta me 44 pikë, nëntë më pak se lideri Inter.
Shtuar më 21/02/2021, ora 23:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori