Roma lamtumirë Champions-it me 9 lojtarë, Porto kap fazën e grupeve (VIDEO)
Porto ka mposhtur 3:0 Romën, ndërsa Monaco 1:0 Villarealin për të kaluar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Porto ka mposhtur Romën në Olimpike, duke fituar me rezultat të pastër 3:0 dhe të përgjithshëm 4:1, në kuadër të kualifikimeve për fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve.

Portugezët kanë qenë skuadër më e mirë, duke shënuar tre gola dhe duke eliminuar Romën, që ndeshjen e mbylli me 9 futbollistë, pasi me të kuq u ndëshkuan De Rossi dhe Emerson.

Golat për Porton në këtë ndeshje i shënuan Monteiro, Layun dhe Corono.

Në ndeshjen tjetër Monaco mposhti Villarealin me rezultat 1:0, për tu kualifikuar tutje me rezultat të përgjithshëm 3:1. /Albeu.com/

Shtuar më 23/08/2016, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori