Roveshatat më spektakolare të historisë së futbollit (VIDEO)
Roveshata ose siç e quajnë spanjollët "biçikleta". Gjesti teknik dhe atletik ndoshta më spektakolari i sportit më të bukur në botë, futbollit. E aftë të vendosë fatet e një ndeshjeje dhe të ngrejë në peshë një tifozeri të tërë.

Nga legjenda braziliane Pele te ylli anglez i Manchester United, Wayne Rooney. Nga italiani i famshëm Gigi Riva te "hollandezi fluturues" Marco Van Basten: Albeu ju propozon këtë video me roveshatat më të bukura të historisë së futbollit. /albeu.com/

Shikim të këndshëm:

<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QSaDYyV6vEs?version=3&hl=en_US&rel=0">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>version=3&hl=en_US&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true">
Shtuar më 24/11/2011, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori