Serbia 0-1 Anglia, sherr në fushë (VIDEO)
Përfundon me sherr ndeshja e play off-it mes kombëtareve 21-vjeçare të Serbisë dhe Anglinë, e fituar 0-1 nga të besuarit e Stuart Pearce. Protagonistë kryesorë të gjestit aspak sportiv ka qënë zv/trajneri i anglezëve, Steve Wigley dhe mbrojtësi Danny Rose, i nxjerrë me të kuq nga arbitri i ndeshjes.

Sipas mediave britanike, shkak kanë qënë koret raciste ndaj lojtarit me ngjyrë të kombëtares U-21 angleze pas golit depiziv të Wickham. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2012, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori