Shakhtari i jep humbjen e parë Cityt, Napoli eleminohet nga Championsi (VIDEO)


Pëlqej
Manchester City është mposhtur 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë

Shakhtar Donetsk ka triumfuar ndaj Manchester Cityn, për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në Evropë.

Golat për vendësit i shënuan Bernard dhe Ismaily në pjesën e parë, ndërsa për Cityn shënoi Aguero nga pika e bardhë e penalltisë.

Pas kësaj ndeshje, Manchester City mbetet lider në Grupin F me 15 pikë, tri më shumë se sa Shakhtar në vendin e dytë.

Nga ana tjetër Feyenoordi ka mposht italianë e Napolit me shifrat 2-1, duke i lënë jashtë Ligës së Kampionëve, pasi renditen vetëm në vendin e tretë më 6 pikë, duke siguruar kalimin në Europa League. /albeu.com/
Shtuar më 06/12/2017, ora 23:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori