Shënohet supergol nga 40 metra në Meksikë (VIDEO)
Rogelio Funes është lojtari që ka lënë gjurmë në këtë fillim dite për futbollin në të gjithë botë. Në ndeshjen Monarcas-Monterrey, vlefshme për kampionatin meksikan është shënuar një gol i bukur, që mban firmën e Funes.

Sulmuesi nuk nguroi të godasë sapo kaloi mesin e fushës. Lëshoi një të djathtë që shkoi si “predhë” në portë, me trajektoren dhe saktësinë e duhur.

Ky ishte goli i parë i kësaj ndeshje, pas rezultati final ishte 3-2 për skuadrën mike, teksa 27-vjeçari shëoi edhe një gol tjetër duke ndihmuar ekipin të marrë tre pikë në limitet e kohës së rregullt.
Shtuar më 16/02/2019, ora 14:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori