Shishe, sherr dhe kaos! Në Portugali një penallti e dhënë në sekondat e fundit ndez gjakrat (VIDEO)
Estoril-Porto II në ligën e dytë spanjolle ka dhuruar momente tensioni, goditje me shishe por edhe kartonë të verdhë e të kuq…

Ka mjaftuar një penallti kundër ekipit të “dragonjve” për të ndezur gjakrat, edhe pse duket se virojtësi ka qenë ai që e ka akorduar.

Porto II po fitonte 1-0 në fushën e Estoril, por në minutat e fundit arbitri akordoi 11-të metërsh pasi topi ishte goditur. Kështu, barazimi erdhi në minutën e 100-të…

Trajneri i Portos II nuk u përmbajt dhe iu vërsul arbitrit, duke marrë edhe të kuq, ndërsa lojtari që e shkaktoi kërcënoi virojtësin dhe lojtarin që e fitoi penalltinë.
Shtuar më 21/12/2020, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori