Shkon në Çeki për të blerë biletën për ndeshjen me Kosovën, por shikoni se çfarë i ndodh shqiptarit (VIDEO)
Kosovari me nënshtetësi gjermane, Florim Gashi, ka shkuar në mëngjesin e sotëm në qytetin e Plzenit për të blerë biletën për ndeshjen me Kosovën.

Por, çekët kanë vendosur rregulla të reja të papara deri tani, duke bllokuar mundësinë që shtetasit e tjerë të kenë mundësi për të blerë bileta.

Vetëm personat që kanë nënshtetësi çeke e gëzojnë të drejtën për të blerë biletën për ndeshjen me Kosovën.

Gashi për Indeksonline e quan këtë si racizëm dhe i apelon FFK-së që të ankohen për këtë.
Shtuar më 23/10/2019, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori