Silurë nga jashtë zone, shijoni golin e Correa-s (VIDEO)
Supergol në raundin e 1/16-ve të Copa Sudamericana, në ndeshjen Estudiantes-Penarol. Ekipi argjentinas fitoi 2-1 përballë uruguajanëve, por ajo çka do të mbahet mend nga kjo përballje është goli i Correa-s.

Futbollisti vendas pasi mori topin në mesfushë avancoi drejt zonës kundërshtare dhe pa hyrë në të lëshoi një silurë me të djathtën që përfundoi në trekëndësh. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2014, ora 10:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori