Spanja me futbollin me gjysëmfushë, çmonton Liechtenstein (VIDEO)
Pëlqej
Spanja vazhdon të jetë Kombëtarja më efrikshme e momentint. Spanjollët mesa duket po i rkthehen performancave të dikurshme kur së fundmi shpërfytyruan 0-8 Liechtenstein.

Ishte Spanja ajo që kisthe dominimin total dhe në jpesë të parë mbylli llogaritë me katër gola nga Ramos (3’), Alvaro Morata (15’), Isco (16’) dhe David Silva (39’).

Në pjesën e dytë ishte Iago Aspas ai që nisi mbarë me gol (51’), më pas Morata sërish për 6-0, teksa Aspas sërish (63’) dhe mbylli Goppel me autogol për (89’) shënoi për rezultatin përfundimtar 8-0. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2017, ora 10:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori