Spektakël dhe gola, Rusia fiton bindshëm ndaj Arabisë Saudite (VIDEO)

Rusia ka fituar bindshëm ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen e tyre hapëse në Kupën e Botës me rezultatin e përgjithshëm 5-0 e zhvilluar në "Luzhniki" të Moskës.

Golat për rusët u shënaun: Yuri Gazinskiy (12’), Denis Cheryshev (43’) e (91’), që hyri në lojë në minutën e (24’), në vend të lënduarit, Alan Dzagoev, Artem Dzyuba në minutën e (72') dhe Aleksandr Golovin (95")

Pas kësaj fitoreje Rusia kryeson Grupin A me 3 pikë, ndërsa nesër në orën 14:00 zhvillohet sfida tjetër e këtij grupi mes Egjiptit dhe Uruguait. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2018, ora 19:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori