Spektakël nga Japonia, shikoni çfarë skeme (VIDEO)
Pëlqej
Japonezët vazhdojnë të habisin. Tanimë jo vetëm në teknologji por edhe në futboll. Në ndeshjen mes Roasso Kumamoto dhe Yokohama FC futbollistët miq kanë qënë autorë të një skeme spektakolare para goditjes së dënimit.

Teksa dy futbollistë qëndronin te topi dy të tjerë shkuan te muri mbrojtës duke u ulur në gjunjë.

Të gjithë menduan se topi do të goditej tek ajo pjesë e murit, por në fakt ndodhi e kundërta: lojtari i Yokohamas e dërgoi topin mbi murin kundërshtar dhe duke e ndalur në fund në rrjetë.

Gol spektakolar dhe si komentatori ashtu edhe trajneri i skuadrës gëzojnë me të drejtë. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 16:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori