Sterling hat-trick, Atalanta e Gjimshitit dorëzohet në Champions (VIDEO)
Manchester City ka shkatërruar 5-0 në shtëpi Atalantën e Berat Gjimshitit.

Miqtë e nisën mirë takimin teksa shënaun me Ruslan Malinovsky nga pika e bardhë (28′), por 2 gola të shpejtë (34′ dhe 38′), Sergio Aguero përmbysi rezultatin.

Raheem Sterling shënoi het-trik në pjesën e dytë (58′, 64′ dhe 69′) për ta vulosur fitoren e skuadrës angleze.

Kjo është fitorja e tretë nga po aq ndeshje të Manchester Cityt në Grupin C, duke blinduar kreun me 9 pikë të plota.

Ndërsa Atalanta regjistron 3 humbje në po aq ndeshje. /albeu.com/

Shtuar më 22/10/2019, ora 23:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori