Super Bayern Munchen, fiton edhe Kupën e Gjermanisë (VIDEO)
Skuadra e Bayern Munchen ka arritur ta fitoj edhe një tjetër titull.

Bavarezët sonte mposhtën në finale të Kupës së Gjermanisë ekipin e Leverkusen me rezultat 1:3.

Golat për bavarezët i shënuan: Alaba(16′), Gnabry(24′) dhe Leëandoëski(59′).

Kurse për Leverkusenin shënoj Bender në minutën e 63-të.

Pas Bundesligës, ky është titulli i dytë që Bayern Muncheni e fiton. Bavarezët janë ende në garë për Ligën e Kampionëve.
Shtuar më 04/07/2020, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori