Super Muriqi, kualifikon Lazion në çerekfinalet e Kupës së Italisë (VIDEO)


Lazio është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italisë falë një goli në minutën e 90-të të Vedat Muriqit.

Bardhekaltrit kanë mundur 2-1 Parma-n në Olimpico dhe do të përballen në çerekfinale me Atalanta-n.

Parolo ka zhbllokuar ndeshjen në favor të vendasve në minutën e 23-të me një goditje të saktë me kokë pas një asisti të bukur të Pereira-s.

Verdheblutë kanë barazuar në minutën e 83-të me Mihaila, por goditja e mrekullueshme me kokë e Muriqitminutën e fundit ka shuar shpresat e miqve dhe ka kualifikuar ekipin e Inzaghi-t.

Shtuar më 21/01/2021, ora 23:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori