Talenti i Gjermanisë "kopjon" CR7-ën (VIDEO)
Talenti i Gjermani U19 dhe i Greuther Furth, Thomas Pledl, është autori i një goli të mrekullueshëm përballë bashkëmoshatarëve të Ukrainës në ndeshjen e zhvilluar para dy ditësh.

Pledl realizoi nga goditja e dënimit një golazo që ngjason shumë me mënyrën se si shënon ylli portugez i Real Madrid alla-Cristiano Ronaldo apo edhe ishi i Lyon Juninho.

18 vjeçari është vetëm një nga talentet e rinj që po lindin në Gjermani pasi ekipet zinxhire të kombëtares gjermane po prodhojnë talente vit pas viti. /albeu.com/
Shtuar më 27/03/2013, ora 15:34
Almir Trstena
e Mërkurë 27 Mars 2013, Ora 18:45
aj si messi stilin por edhe goolin
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori