Talenti i Romës, goditje mjeshtërore nga 30 metra (VIDEO)
Pëlqej
Il mondo del calcio scopre Matteo Adamo, baby talento della Roma che a soli 18 anni ha segnato un gol fantastico contro il Benfica under 19, al torneo di Durban tra rappresentative primavera. Il centrocampista della formazione allenata da Alberto De Rossi (padre del Daniele che gioca in prima squadra) si incarica della battuta di un calcio di punizione da trenta metri: il tiro è potente e preciso, supera il portiere e riporta la Roma in vantaggio

Bota e futbollit zbulon Matteo Adamo, talenti i ri i Romës i cili edhe pse vetëm 18 vjeç ka qënë autor i një supergoli në ndeshjen kundër Benfica U-19.

Mesfushori i skaudrës së drejtuar nga Alberto De Rossi (babai i Daniele) merr përsipër të godasë një goditje dënimi nga 30 metra: gjuajtja është potente dhe preçize, kalon portierin dhe i jep avantazhit Romës. /albeu.com/
Shtuar më 06/08/2014, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori