Totti, Pirlo, Candreva: Kur penalltia shndërrohet në art (VIDEO)
Kush e kishte menduar se mesfushori i Lazios Antonio Candreva do të guxonte të gjuante një penallti të tillë përballë një portieri si Iker Casillas në gjysëmfinalen kundër Spanjës? Italiani e provoi dhe i'a doli mbanë duke bërë atë që më parë e kishin bërë po aq mjeshtërisht Andrea Pirlo dhe Francesco Totti.

Juventini goditi një penallti të tillë, të pagëzuar me emrin "Panenka" një vit më parë në çerekfinalet e Euro 2012 kundër Anglisë, ndërsa kapiteni i Romës përballë Van Der Saar në Euro 2000.

Kush prej tyre ka goditur penalltinë më të bukur?.../albeu.com/


Shtuar më 30/06/2013, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori