Tripletë në 36 minuta, ja super-talenti i Arsenal (VIDEO)
Danny Welbeck nuk është i vetmi futbollisti i Arsenal që shënoi gjatë ndeshjeve të kombëtareve. Në Halmstad, Suedi, mesfushori 19-vjeçar Kristoffer Olsson shënoi një tripletë për 36 minuta në takimin Suedi U21-Turqi U21.

Olsson, i cili është huazuar në Danimarkë, shënoi dy gola me këmbën e majtë dhe një me të djathtën. gjë që tregon se 19-vjeçari pavarësisht se është mesfushor ka tipare të shkëlqyera prej sulmuesi të rafinuar.

Ndeshja mes 21-vjeçarëve të Suedisë dhe Turqisë u mbyll në shifrat 4-3. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2014, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori