"Trofeu Tim", Milan mposht Juven dhe Sassuolon (VIDEO)


Pëlqej
Pas 6 vjetësh Milani fiton "Trofeun Tim", që përkon edhe me edicionin e tij të 14-të. Në "Mapei Stadium" të Reggio Emilias kuqezinjtë mposhtën Juventusin 1-0 falë golit të Keisuke Honda.

Në ndeshjen e dytë bardhezinjtë mposhtën Sassuolon 1-0 falë golit të blerjes më të re Pereyra, ndërsa në ndeshjen mes Milanit dhe vendasve fituan djemtë e Inzaghit 2-0 falë golave të Menez dhe El Shaarawy. /albeu.com/


JUVENTUS-MILAN 0-1 (29' Honda)

SASSUOLO-JUVENTUS 0-1 (44' Pereyra)

SASSUOLO-MILAN 0-2 (7' pen. Menez, 19' El Shaarawy)


Trofetë TIM: INTER 8, MILAN 4, JUVENTUS 1, SASSUOLO 1Shtuar më 24/08/2014, ora 09:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori