Turpërohet Reali, eliminohet nga ekipi amator (VIDEO)


Alcoyano klub i ligës së tretë spanjolle ka arritur që të eliminojë Real Madridin pas fitores 2-1 në shtesa.

Juanan Casanova në minutën e 115-të realizoi golin i cili ka dërguar klubin e Alcoyanos në 1/8-tën e Copa del Rey.

Edhe pse për më shumë se 10 minuta skuadra e Alcoyanos luajti pa një lojtar pasi Lopez mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga ndeshja, në fund arritën që të fitojnë sfidën.
Shtuar më 20/01/2021, ora 23:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori