Ultrasit maqedonas vijojnë me koret raciste: Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur (VIDEO)

Thirrjet raciste te tifozeve te vardarit on Vidnews.

Shkëndija e Ernest Gjokës barazoi me rezultatin 2-2 në transfertë ndaj kryesuesve të Vardarit në “derbin” që prodhon gjithmonë polemika. Si në çdo sfidë, edhe kësaj here, nuk kanë munguar thirrjet raciste të tifogrupit të Vardarit “Komiti” ndaj shqiptarëve.

Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”, dëgjoheshin të brohorisnin maqedonasit në rrugët e qytetit gjatë marrëshimit për në stadium, si dhe brenda tij, shkruan Panorama Sport.

LEXO EDHE:
Në nder të 51 viktimave/ Dedikimi prekës i tifozëve të Teutës, ‘Prehuni në paqe’
Pavarësisht tragjedisë së madhe që përjetoi Shqipëria për shkak të tërmetit ku humbën jetën 51 persona, kjo nuk i ka sensibilizuar aspak tifozët e Vardarit, të cilët janë nxitës të drejtpërdrejtë të urrejtjes.
Shtuar më 08/12/2019, ora 19:08
Tropoja
e Dielë 8 Dhjetor 2019, Ora 21:53
Une nuk e di se cfar kerkojn shqiptaret nga nje popull hybrid pa kurfar rrace te cilet ka okopu vendin tone ?!?
Po ku jane ato shqiptare trima qe vrasin vetem shqiptar e te tjerve i thuan brate..!?! Pse po e i tolerojn kaq shume shqiptart keto rus te kaukasit?!
A thua ju pas kane frigu aq keq sa qe nuk leshojn as zerin se mos te flasim per hakmarrje !!!!?
Ju pshurrsha ne torbesh qe e dini te flisni gjuhen turke e (maqedone) sllave...!!! Maqedonija nuk shume shqiptar ,ata jane shume pak kurse shumica jane sllave e torbesh!!!..
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori