United, mbërrin talenti nga Kili (VIDEO)
Manchester United është gati të bëjë një goditje të madhe në Amerikën e Jugut. Bëhet fjalë për Angelo Henrique, futbollisti i kombëtares U-20 të Kilit dhe ekipit të Universidad de Chile.

Henrique, i cili cilësohet si një prej talenteve më të mëdhenjë të Amerikës Latine pritet që në ditët në vijim të firmosë transferimin për te "Djajtë e Kuq" të Premier League.

Kostoja e transferimit kap shifrën e 4 milionë eurove dhe futbollistit do ti ofrohet një kontratë 2-vjeçare deri në vitin 2014
Shtuar më 14/08/2012, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori