Uzuni rikthehet te goli, shpëton skuadrën e tij nga humbja (VIDEO)
Myrto Uzuni bën heroin në Hungari duke shpëtuar ekipin e tij, Ferencvaro nga humbja ndaj Akademisë Puskas. 25-vjeçari barazoi sfidën 8 minuta nga fundi i ndeshjes me një goditje elegante nga faulli në distancë 17 metra.

Ish-sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit goditi lehtësisht topin duke fluturuar mjaft bukur brenda në rrjetë. Pas kësaj jave, Ferencvaros kryeson kampionatin hungarez me 10 pikë diferencë nga vendi i dytë që mbahet prej Fehervarit.

Deri tani, Uzuni ka realizuar me Ferencvaros 5 gola. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare vijon të bëjë paraqitje të mira dhe mbetet një nga më të mirët për ekipin e tij. Sezon fantastik i beratasit.
Shtuar më 23/01/2021, ora 20:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori