Van Persie feston "alla Hitler" (VIDEO)
Holandezi Robin Van Persie ishte protagonisti kryesor i fitores së Arsenal në derbin e Londrës kundër Chelsea. Shënoi tre gola dhe mori për dore skuadrën e tij drejt suksesit.

Por një nga golat e shënuar prej tij, pikërisht i dyti ka nxitur debate në Angli. Jo se nuk ishte i rregullt por nga mënyra e festimit.

Holandezi festoi duke përshëndetur në një mënyrë që vetëm te nazistët dhe fashistët e Luftës së Dytë Botërore. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori