Vitesse fiton Kupën e Holandës
Milot Rashica me skuadrën e tij Vitesse kanë fituar Kupën e Holandës, pasi në finale kanë mposhtur AZ Alkmaar 2:0.

Të dy golat në këtë ndeshje i shënoi sulmuesi holandez, Van Wolfswinkel në minutat 81’ dhe 88’.

Në këtë ndeshje ylli i Kosovës Milot Rashica asistoi te goli i parë, para se të zëvendësohej në minutën 90+1. /albeu.com/
Shtuar më 30/04/2017, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori