Zbulohet skandali i kombëtares meksikane, festuan me prostituta para Kupës së Botës (VIDEO)


Mediat në Meksikë kanë zbuluar një skandal seksual të lojtarëve të tyre para fillimit të Kampionatit Botëror, Rusia 2018.

Revista ”TV Notas”, zbuloi se disa lojtarë të kombëtares meksikane organizuan ndeja me prostituta para udhëtimit në Rusi.

Në shtëpinë e njërit nga futbollistët ishin ftuar rreth 30 prostituta luksoze me pagesë për t’i dëfryer lojtarët.

Në një vend ku futbolli është pothuajse një fe, një pjesë e madhe e tifozëve konsideruan se ishte një mëkat i pafalshëm, por Federata nuk mendoi të njëjtën gjë dhe koha tregoi se orgjia e organizuar nuk ndikonte në ekip pikërisht në një mënyrë negative.

Sipas mediave të lartpërmendura, lojtarë të tillë si Guillermo Ochoa, vëllezërit Jonathan dhe Giovani Dos Santos, Marco Fabián, Carlos Salcedo, Héector Herrera ose Raúl Jiménez, morën pjesë në shumë ahengje, duke u shfaqur në fotografi dhe video që u transmetuan.

Në atë kompeticion, Meksika kaloi Grupet madje duke mposhtur Gjermaninë por u eliminua në fazën e parë të eliminimit direkt nga Brazili.

Shtuar më 12/05/2020, ora 19:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori