Zhgënjen Juventusi, Fiorentina i tregon "dhëmbët" (VIDEO)
Pas dy fitoreve radhazi në Serinë A, Juventusi më në fund është ndalur në transfertë nga Fiorentina në një ndeshje ku bardhezinjtë zhgënjyen me lojë, shkruan Albeu.com.

Vendasit ishin më superior vunë në vështirësi herë pas herë mbrojtjen bardhezi.

Ndërkohë që për Juven i vetmi rast i rrezikishëm ishte me Ronaldon, në 10 minutat e fundit numri 7 humbi një rofeshat që mund t’i kishte dhuruar 3 pikë të arta Zonjës së Vjetër.

Në fakt kjo ishte ndeshja e parë e Sarrit në stol me bardhezinjtë pasi në ndeshjet ndaj Parmës dhe Napoli tai mungoi për arsye shëndetësore.

Ndërkohë pas 3 javësh Juventus mban kreun, por në rast të një fitore të Interit në mbrëmje ndaj Udineses, Zikaltërit mund të marin kreun. /albeu.com/


Shtuar më 14/09/2019, ora 16:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori