Zwolle mposhti Ajax-in 5-1 në kup, i rrëmben edhe Superkupën (VIDEO)
Ajaxi është shokuar sërisht nga Zwolle, pasi humbi 5-1 në kupë, kampionët e Holandës humbën edhe superkupën me rezultatin 1-0.

Goli i vetëm i këtij takimi u shënua në minutën e 51 nga Nijland.

Ajaxi dominoi në lojë, por ata që ngritën trofeun ishin fituesit e kupës dhe jo kampionët e Holandës.

Për modestët e Zwolle këto ishi 2 kupat e para në histori. Në kampionatin Holandez (Eredivisie) kanë luajtur vetëm 15 herë në 104 vjet histori, dhe vendi i 8 ka qenë pozicionimi më i mirë.

/albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 19:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori